Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:udrzba

Údržba

Pravidelnou a poctivou údržbou našich zařízení prodloužíme jejich životnost a předejdeme mnoha problémům, které je v horších případech mohou poslat do koše nebo nás velice potrápit.

Údržba atomizérů

Optimální je ji provádět přibližně po měsíci používání.

Atomizér celý rozebereme a pořádně opláchneme pod vlažnou vodou (doporučuji udělat i po vapování obzvláště aromatické příchutě). Následně celý atomizér vytřeme do sucha hadříkem/kapesníkem a odstraníme případné hrubé nečistoty. Poté atomizér složíme, avšak vyměníme hlavu/spirálku za novou. Pokud se vám zdá hlava, či spirálka obzvláště nečistá už například po 2 týdnech, s klidem na duši ji vyměňte dříve - vždy záleží na liquidu, který vapujete, jak dlouhé děláte potahy atp.

Údržba elektronických modů

Povrchovou údržbu elektronických modů je dobré dělat kdykoliv, kdy se vám zná mod špinavý.

Stačí ho utřít vlkhým hadříkem či kapesníkem a následně osušit. Údržbu elektroniky postačí provádět 1x do půl roku (při vystavování obzvláště prašnému prostředí ji proveďte i 1x do měsíce), ale až po uplynutí záruční doby (do té doby byste o záruku mohli přijít!). Vytáhneme baterie (pokud se jedná o mod s integrovanou baterií, tak baterii před očišťováním elektroniky odpojíme. Pokud nejde baterie odpojit nedoporučuji elektroniku čistit isopropylalkoholem, ale pouze ji ofoukat od prachu.), mod rozebereme a jeho tělo očistíme isopropylalkoholem. To samé provedeme s elektronikou, avšak velice opatrně, abychom neodlomili nějakou součástku nebo ji jinak nepoškodili. Poté ho dostatečně osušíme hadříkem a pro jistotu jej necháme hodinku rozebraný doschnout (předejdeme tím poškození elektroniky zkratem). Následně mod zpět složíme a ověříme jeho funkčnost.

Údržba mechanických modů

U mechanickým modů je údržba nesmírně důležitá - není zde žádná elektronika, která by hlídala, jestli je baterie ve zkratu. Pravidelnou a poctivou údržbou toto riziko zredukujeme.

Vytáhneme baterii a mod rozebereme. Poté všechny jeho části očistíme řádně isopropylalkoholem. Následně je osušíme hadříkem a necháme pro jistotu hodinu rozebraný oschnout. Dále vše složíme dohromady a ověříme funkčnost.

Za poškození zařízení nesprávným postupem nejsem odpovědný.

Jiří Bureš

wiki/udrzba.txt · Poslední úprava: 21.07.2017, 06:27 autor: dominojirotka