Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:mtlvsdl

MTL vs. DL

Vapování v základu rozdělujeme na dva styly. Jedná se o MTL (Mouth To Lungs) - česky „pusa-plíce“ a DL (Direct Lungs) - česky „přímo do plic“.

MTL

Jak je napsáno výše, tak se jedná o styl potahování „pusa-plíce“, neboli klasické „šlukování“ jak z klasické cigarety. Vetšinou je to varianta, která je nejschůdnější pro začínající e-kuřáky, protože jim více připomíná klasickou cigaretu. S tím je i spojené zaměření těch nejlevnějších eGo cigaret („propisek“) a AIO systémů („all in one“), které jsou určené pro začátečníky. Nenechte se tím ale zmást, protože tento styl vapingu se dá provozovat i na luxusní úrovni, na kterou je ale zapotřebí pokročilejších znalostí, které se projeví především u motání vlastních spirálek na DIY (Do It Yourself) atomizéry. MTL vaping by měl být chuťovou záležitostí. Kromě toho také nejlépe napodobuje klasický cigaretový „hit“ do plic. Jelikož do pusy a následně plic natahujeme malé množství páry, následné vydechnutí není tak obtěžující pro okolí. Hodí se tedy především do uzavřených prostor a tam, kde chceme být co nejméně nápadní.

nolink&200 |

Elektornická cigareta typu „AIO“, určená k potahování ve stylu „pusa-plíce“.

nolink&400 |

Atomizér typu RTA, který je určen na MTL.

DL

Potahování přímo do plic. To je styl DL, který se stal v poslední době velmi oblíbeným. Pokud bych měl samotné vapování tímto stylem k něčemu přirovnat, tak bych zvolil asi vodní dýmku, která se rovněž tahá přímo do plic. DL vaping se provozuje rovněž kvůli honbě za nejlepší chutí, ale jelikož se natahuje velké množství páry do plic, tak je jí zákonitě hodně vyfouknuto. Pokud na tento styl přejde dosavadní uživatel klasických cigaret, tak si musí dát hlavně pozor na dávkování nikotinu. Při DL se pohybuje nejčastěji od 3mg/ml do 0mg/ml.

nolink&300 |

Atomizér na tovární hlavy, který je určen k potahování přímo do plic.

nolink&300 |

Klasický atomizér typu RTA. Je určen na „pohodové“ DL.

Závěr

Nastínil jsem vám tu základní rozdíly a teď už je jen na vás, co si vyberete. Přecházíte z cigaret a chcete něco decentního s dobrou chutí? Zvolte si MTL. Chcete si kompletně naplnit plíce vaší oblíbenou příchutí a nevadí vám větší obláček páry? Zvolte DL. Rozhodnutí je jen na vás.

Dominik Jirotka

wiki/mtlvsdl.txt · Poslední úprava: 06.06.2017, 23:32 autor: dominojirotka