Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:rady

Rady pro začátečníky

  1. Každý koníček má svá nepsaná pravidla. Stejně tomu je i u vapingu, ze kterého se stává „trend“, a po malých krůčcích ustupuje do pozadí kouření klasických cigaret, vapingovou mluvou: „Dost pyra, pojďte si s námi zavapovat“.V dnešní době se setkáváme na internetu s videi, kde vapeři s elektronickou cigaretou dělají úžasně kousky a triky, ale i tento koníček má své zásady.
  2. Buďte ohleduplní. Pamatujte, že starší generace považuje vyfukování „hromady dýmu“ za obtěžující. Vyvarujte se kouření e-cigarety na místech, kde jsou zakázané klasické cigarety (autobusové zastávky a zastávky MHD, veřejná doprava, zoologické zahrady, obchodní domy, nemocnice, školy atd.)
  3. Vyhněte se výrazům typu „vapka, elektronka“ atp. ve vaperské komunitě, ušetříte si případnou ostudu.
  4. Pokud jste si neosvojili Ohmův zákon a nerozumíte principu fungování baterie, koupi mechanického, obzvláště hybridního, modu odložte.
  5. V žádném případě neexperimentujte s vysokou koncentrací nikotinu! Nikotin může způsobit těžkou otravu! Tato koncentrace vyžaduje zvláštní zacházení v ochranných pomůckách a je určená do laboratoří pro farmaceutický průmysl (nikotinové náplasti, žvýkačky). Věřte, že otrava nikotinem je velmi závažná, nepříjemná a bohužel může skončit i úmrtím.
  6. Nekupujte liquidy domácí výroby od jiných uživatelů nebo z neznámých zdrojů (tržnice, Aukro). Nikdy s jistotou nevíte co obsahují a v jaké koncentraci je v nich obsažen nikotin.

Nikol Juráňová

wiki/rady.txt · Poslední úprava: 31.07.2017, 22:05 autor: petre