Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:problemy

Nejčastější problémy

Atomizéry

Teče přes airflow (přívod vzduchu) - u atomizérů na tovární hlavy toto způsobuje špatná (hodně opotřebená) hlava, ale u motacích atomizérů je aspektů více. Příčinou může být už zteřelý O-kroužek u základny, špatné osazení spirálky nebo kotelny vatou (doporučuji projít si článek o vatách - Vata o vatě), zapomenutí zavření přívodu liquidu (pokud je u daného atomizéru možnost jej zavřít) nebo příliš řídký liquid.

Při potahu je cítit spálená vata - toto značí, že vata není nasátá liquidem. U motacích atomizérů to může být způsobeno několika věcmi - špatně vypálenou spirálkou (stačí ji znovu vypálit, velkým množstvím vaty ve spirálce či kotelně, nebo naopak malým množstvím vaty. Opět doporučuji si projít článek o vatách -Vata o vatě

Při potahu je cítit železo - tento problém se týká především motacích atomizérů. Jedná se o špatně vypálenou spirálku. Stačí atomizér rozebrat, vytáhnout vatu a znovu vypálit spirálku. Pokud tento problém nastane u atomizéru na tovární hlavy, stačí hlavu vyměnit.

Elektronické mody

Atomizer short - zkrat atomizéru - zkrat způsobuje vadná hlava v atomizéru na tovární hlavy, dotyk spirálky v některém místě základny motacího atomizéru nebo je zaražený center pin. V tomto případě je optimální vyzkoušet atomizér na jiném modu. Pokud jiný mod nebude ukazovat tuto hlášku, tak se jedná o zaražený center pin. Stačí si vzít pinzetu a center pin povytáhnout.

Check atomizer - zkontroluj atomizér - může být špatně našroubovaný atomizér, hlava v atomizéru na tovární hlavy nebo špatně utažené kontakty v motacím atomizéru. V neposlední řadě nemusí center pin atomizéru dosahovat dostatečně hluboko - pokud je nastavitelný, tak ho stačí kousek povyšroubovat. Stejný problém může nastat, pokud má mod pohyblivý center pin, která se zasekne ve spodní poloze - stačí jej opatrně povytáhnout např. pinzetou.

No atomizer found - mod nemá kontakt mezi centrpinem a závitem 510. Většinou je chyba v center pinu, který nedoléhá. V tomto případě pomůže povyšroubovat centrpin a znovu vyzkoušet. Vyzkoušejte atomizér také na jiném modu. Příčina této hlášky může být i liquid mezi centrpinem atomizéru a modem.

Ohms too low - příliš nízký odpor - s takovým odporem buď nedokáže mod pracovat, nebo se jedná o zkrat. Může být vadná hlava atomizéru na tovární hlavy nebo jsou kontakty na spirálce v motacím atomizéru špatně dotažené. Doporučuji vyzkoušet atomizér na jiném modu.

Ohms too high - příliš vysoký odpor - mod nedokáže pracovat s tak vysokým odporem spirálky nebo je vadná hlava atomizéru na tovární hlavy či špatně utažené kontakty spirálky v motacím atomizéru.

Check battery - baterie v modu mají hodně rozdílné napětí. Stačí nabít baterie v externí nabíječce, kde se vše srovná.

Mod se sám přepne z TC na wattový režim - spirálka/hlava není určena na TC režim (týká se hlav/spirálek z kanthalu). U motacích atomizérů toto může způsobit také špatně namotaná spirálka (malé, nebo příliš velké mezery mezi jednotlivými závity či špatně utažený šroub na základně).

Mechanické mody

Horké tlačítko - zkrat atomizéru nebo přímo v modu –> okamžitě vyndat baterii a vše zkontrolovat. Spirálka se může dotýkat základny nebo je v modu či v center pinu nějaká nečistota, která zkratuje baterii.

Mod nežhaví - center pin atomizéru je příliš krátký. Pokud je nastavitelný, stačí jej pouze kousek povyšroubovat. Pokud není, tak je potřeba zvolit jiný atomizér.

Mod žhaví hodně/málo - spirálka má příliš vysoký nebo nízký odpor. Pokud se jedná o atomizér na tovární hlavy, tak je důležité spočítat, jaký jde do spirálky výkon a porovnat jej s výkonem, na jaký je stavěna a případně ji vyměnit za jinou. Pokud je však atomizér motací, tak nutné upravit spirálku - přidat (mod moc žhaví), nebo ubrat (mod málo žhaví) otočky, případně zvětšit (mod moc žhaví) nebo zmenšit (mod málo žhaví) průměr spirálky. Pokud mod žhaví málo, může to být také způsobeno tím, že je baterie málo nabitá.

Článek se průběžně doplňuje

Jiří Bureš

wiki/problemy.txt · Poslední úprava: 04.07.2017, 01:52 autor: dominojirotka