Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:rady

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
wiki:rady [03.07.2017, 05:39]
dominojirotka [Rady pro začínající vapery]
wiki:rady [31.07.2017, 22:05] (aktuální)
petre [Rady pro začínající vapery]
Řádek 10: Řádek 10:
 -- //Nikol Juráňová//​ -- //Nikol Juráňová//​
  
-===== Rady pro začínající vapery ===== 
  
-Vaping bychom mohli pojmenovat jako „méně škodlivé“ kouření nebo trend doby, ale pořád je to kouření, a to má svá určitá psaná, mnohdy i nepsaná pravidla. ​ 
- 
-**Rada č. 1**\\ 
-Buďte ohleduplní. Myslete na starší generaci, která považuje vyfukování „hromady dýmu“ za obtěžující. 
-Opravdu se vyvarujte kouření e-cigarety na místech, kde jsou zakázané i klasické cigarety, mohli byste totiž dostat tučnou pokutu. Jsou to místa jako kryté autobusové zastávky či zastávky MHD, ve veřejná doprava, obchodní domy, nemocnice či školy. 
- 
-Kvůli zákazu klasického kouření v restauracích došlo ke zpřísnění pravidel, ale ona judikatura upravující kouření klasických cigaret v restauracích se o vapování nezmiňuje, tudíž to není zákonem zakázáno. Samozřejmou slušností by měla být otázka na číšníka,​ zda-li to nevadí, pokud odpoví, že ne, můžete směle vapovat. Při negativní odpovědi je už jen na vás, jak se zachováte. Můžete nechat e-cigaretu schovanou, nebo půjdete o restauraci dál. 
- 
-Rád bych zde zmínil bod i pro vapery cestovatele. Úplný zákaz kouření elektronických cigaret platí například v Belgii, Švýcarsku,​ Dánsku nebo Japonsku. 
- 
-**Rada č. 2**\\ 
-V dnešní době existují elektronické a mechanické mody. Elektronické vám vše kontrolují a „chrání“ vás. Mechanické módy vám nijak nepomáhají a vše si tak musíte uhlídat sami. To nemusí každý začátečník zvládnout, a proto už v zájmu vašeho zdraví doporučujeme si nejdříve nastudovat a osvojit si Ohmův zákon a principy fungování baterií. Až budete přesvědčeni,​ že toto ovládáte hurá do mechaniky, ale pokud ne, nechte to raději na později. 
-  ​ 
-**Rada č. 3**\\ 
-Rád bych se zmínil o bázích s vysokým obsahem nikotinu. V žádném případě neexperimentujte s tak vysokou koncentrací nikotinu. Nikotin se nejlépe vstřebává skrze kůži a může způsobit těžkou otravu. Věřte, že otrava nikotinem je jedna z nejhorších a je doprovázena například rozšířením zornic, bledostí, bolestí hlavy, sliněním nebo závratěmi a zmateností. Otrava nikotinem může být i smrtelná, bavíme se přibližně o 50-60 mg. 
- 
-**Rada č. 4**\\ 
-Doporučil bych vám nekupovat liquidy z neznámých zdrojů, jako je například vietnamská tržnice, Aliexpress nebo Gearbest. Nikdy nevíte, co obsahují popřípadě v jaké koncentraci je v nich obsažen nikotin. Samozřejmě pokud si kupujete liquid od někoho, koho znáte a víte, že to sám kouří, tak proč ne. 
- 
-**Rada č. 5**\\ 
-Každá profese či hobby má svoje výrazy a svoji typickou mluvu. Pokud jste začínající vaper slova „vapka, elektronka“ ​ byste měli ze svého slovníku vypustit, jinak je tu možnost, že si u pokročilejších vaperů uříznete pěknou ostudu. 
- 
-Těchto pět rad by vám mohlo do začátku pomoci. První rada je zaměřená na úsporu vašich peněz. Druhá až čtvrtá rada bude šetřit vaše zdraví, když si je vezmete k srdci a pátá je už jen taková rada nerada. Jak moc se jí budete držet je čistě na vás. Svoji e-cigareru si přece můžete pojmenovat jak chcete. ​ 
- 
-//- Petr Endl// 
wiki/rady.txt · Poslední úprava: 31.07.2017, 22:05 autor: petre