Jak na vaping

Česká wiki o elektronických cigaretách a vapování

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


wiki:motani

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
wiki:motani [04.07.2017, 05:29]
dominojirotka
wiki:motani [04.07.2017, 05:38] (aktuální)
dominojirotka
Řádek 103: Řádek 103:
 **__Tiger coil__** **__Tiger coil__**
  
-I v tomto případě už jde o build u kterého jde i o efekt. Je to jeden z mála jednodušších buildů ​kterých je použit ribbon, tedy plochý pásek z odporového materiálu. Je lepší používat ribbon z nichrome80 nebo nerezi než z kanthalu A1. Poslední zmiňovaný má totiž nepříjemnou vlastnost ​díky níž se trhá skoro jako papír a práce s ním je o velkých dávkách adrenalinu. Tiger coil není v podstatě nic jiného než dual twist, tedy twist ze dvou drátů kdy jeden vyměníme za ribbon. Takhle se tiger coil dělá nejčastěji. V naprosté menšině případů někteří masochisté pro tiger coil použijí pouze dva ribbony které twistnou. Velice často se však stává, že tiger coil ze dvou ribbonů najednou uprostřed práce začne levitovat a zvýšenou rychlostí najednou, v podobě chuchvalce, zmizí někde pod nábytkem. Tiger coil ne jen velmi dobře vypadá, ale má opět mnohem větší odpařovací plochu za přijatelného odporu a minimálního množství materiálu který je potřeba ohřát průchodem proudu. Při dobré ​vplbě jednotlivých drátů dochází k současnému ohřevu jak drátu tak ribbonu a nebo lze jeden upřednostnit (nižší odpor na metr) a druhý tak nechat ohřívat sekundárně jako v případě opletu claptonu. Sice možná jen díky pracnosti u tak jednoduchého buildu jakým je Tiger, z něj chutná báječně.+I v tomto případě už jde o buildu kterého jde i o efekt. Je to jeden z mála jednodušších buildů, ve kterých je použit ribbon, tedy plochý pásek z odporového materiálu. Je lepší používat ribbon z nichrome80 nebo nerezi než z kanthalu A1. Poslední zmiňovaný má totiž nepříjemnou vlastnost, kvůli ​níž se trhá skoro jako papír a práce s ním je o velkých dávkách adrenalinu. Tiger coil není v podstatě nic jiného než dual twist, tedy twist ze dvou drátůkdy jeden vyměníme za ribbon. Takhle se tiger coil dělá nejčastěji. V naprosté menšině případů někteří masochisté pro tiger coil použijí pouze dva ribbonykteré twistnou. Velice často se však stává, že tiger coil ze dvou ribbonů najednou uprostřed práce začne levitovat a zvýšenou rychlostí najednou, v podobě chuchvalce, zmizí někde pod nábytkem. Tiger coil nejen velmi dobře vypadá, ale má opět mnohem větší odpařovací plochu za přijatelného odporu a minimálního množství materiálukterý je potřeba ohřát průchodem proudu. Při dobré ​volbě jednotlivých drátů dochází k současnému ohřevu jak drátutak ribbonu a nebo lze jeden upřednostnit (nižší odpor na metr) a druhý tak nechat ohřívat sekundárně jako v případě opletu claptonu. Sice možná jen díky pracnosti u tak jednoduchého buildujakým je Tiger, z něj chutná báječně.
 [[https://​www.youtube.com/​watch?​v=f-xJFEi_efc]] [[https://​www.youtube.com/​watch?​v=f-xJFEi_efc]]
  
 **__Staggered coil__** **__Staggered coil__**
-Jeden z mála buildů který se mi ještě nepovedl. Jde o využití ​tak zvaného ​spaced claptonu, tedy claptonu ​kdy jeho oplet není natěsno, ale má pravidelné rozestupy. K vytvoření staggerd potřebujete takové claptony dva. Mezi ně můžete umístit další drátnebo více prvků složených i z ribbonu (staple), které potom fůzujete ​dohromady třetím opletem který vkládáte do mezer spaced claptonů po stranách. Výsledný staggered má tedy po stranách ​jako by plné claptony a v případě staple je mezi nimi v mezerách vidět jádro. Nabízí se otázka, proč takový build dělat když je možné si vystačit s obyčejnými claptony s dalšími prvky v parallelu, ale je potřeba se na to ptát? Jsme přeci buildeři, tak proto. A výsledek kdy ti, co nemají tak šikovné prsty jako vy, nakukují do vaší kotelny a nechápavě kroutí hlavou, ten přeci stojí za to. ;)+ 
 +Jeden z mála buildůkterý se mi ještě nepovedl. Jde o využití ​tzv. spaced claptonu, tedy claptonu, u kterého není jeho oplet natěsno, ale má pravidelné rozestupy. K vytvoření staggerd potřebujete takové claptony dva. Mezi ně můžete umístit další drát nebo více prvků složených i z ribbonu (staple), které potom fúzujete ​dohromady třetím opletemkterý vkládáte do mezer spaced claptonů po stranách. Výsledný staggered má tedy po stranách ​jakoby ​plné claptony a v případě staple je mezi nimi v mezerách vidět jádro. Nabízí se otázka, proč takový build dělatkdyž je možné si vystačit s obyčejnými claptony s dalšími prvky v parallelu, ale je potřeba se na to ptát? Jsme přeci buildeři, tak proto. A výsledek kdy ti, kteří ​nemají tak šikovné prsty jako vy, nakukují do vaší kotelny a nechápavě kroutí hlavou přeci stojí za to. ;)
 [[https://​www.youtube.com/​watch?​v=1jYZaQvZxK0]] [[https://​www.youtube.com/​watch?​v=1jYZaQvZxK0]]
  
 **__Bismarck coil__** **__Bismarck coil__**
-A jsme u posledního výkonového buildu které jsem vám vybral na ukázku tak obšírného tématu jakým je motání spirálek. Nejde o nikterak známý build a je to dané tím, že jsem dosud nezačal točit videa. Jde totiž o můj build a tak trochu moje chlubení. Snad mi to odpustíte. ;) + 
-Bismarck coil vychází z klasického chain coilu a vznikl při mé návštěvě u kamaráda šperkaře. Dělal jsem mu do jeho atomizeru chain coil, jenže jsme neměli po ruce tenčí dráty a tak se stalo, že výsledná spirálka se nevešla do kotelny. Chvíli jsem naštvaně a zamračeně koukal do té kotelničky a hlavou mi běželo něco o blbcích a pitomcích. Když jsem ale zvedl hlavu od té nepodařenosti,​ zavadil jsem očima o šperkařský lis, což jsou vlastně dva válce mezi kterými se protahuje materiál a jejich přítlakem se rozválcovává. ​A nápad ​byl na světě. Udělal jsem další chain coil a ten jsem tím šperkařským lisem protáhl. Vznikl celkem tenký pásek z jakoby jednotlivě propletených oček plochého řetízku. Kamarád na to chvíli koukal a řekl, že to vypadá skoro jako Bismarck chain, což je šperkařský výraz pro víceřadý plochý řetízek. A tak tomuhle buildu tenhle název zůstal. Dneska už k jeho výrobě nepotřebuji šperkařský lis, protože jsem zjistil, že se chain coil dá po vyžíhání zploštit hladkými kleštěmi, kdy jej krůček po krůčku mačkáte mezi čelistmi kleští až získáte plochý pásek který po namotání do spirálky zabírá v průměru mnohem méně místa než klasický chain coil.+A jsme u posledního výkonového buildukteré jsem vám vybral na ukázku tak obšírného tématujakým je motání spirálek. Nejde o nikterak známý build a je to dané tím, že jsem dosud nezačal točit videa. Jde totiž o můj build a tak trochu moje chlubení. Snad mi to odpustíte. ;) 
 +Bismarck coil vychází z klasického chain coilu a vznikl při mé návštěvě u kamaráda šperkaře. Dělal jsem mu do jeho atomizeru chain coil, jenže jsme neměli po ruce tenčí dráty a tak se stalo, že výsledná spirálka se nevešla do kotelny. Chvíli jsem naštvaně a zamračeně koukal do té kotelničky a hlavou mi běželo něco o blbcích a pitomcích. Když jsem ale zvedl hlavu od té nepodařenosti,​ zavadil jsem očima o šperkařský lis, což jsou vlastně dva válce mezi kterými se protahuje materiál a jejich přítlakem se rozválcovává. ​Nápad ​byl na světě. Udělal jsem další chain coil a ten jsem tím šperkařským lisem protáhl. Vznikl celkem tenký pásek z jakoby jednotlivě propletených oček plochého řetízku. Kamarád na to chvíli koukal a řekl, že to vypadá skoro jako Bismarck chain, což je šperkařský výraz pro víceřadý plochý řetízek. A tak tomuhle buildu tenhle název zůstal. Dneska už k jeho výrobě nepotřebuji šperkařský lis, protože jsem zjistil, že se chain coil dá po vyžíhání zploštit hladkými kleštěmi, kdy jej krůček po krůčku mačkáte mezi čelistmi kleští až získáte plochý pásekkterý po namotání do spirálky zabírá v průměru mnohem méně místa než klasický chain coil.
  
  
  
 -- // Falkor // -- // Falkor //
wiki/motani.1499138992.txt.gz · Poslední úprava: 04.07.2017, 05:29 autor: dominojirotka